Zmieniona forma XXI Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Zmieniona forma XXI Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Caritas Diecezji Legnickiej informuje, że ze względu na trwającą epidemię XXI Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół nie odbędzie się w swojej dotychczasowej formie i zostaje odwołana jako wydarzenie o charakterze masowym.

 

Decyzję podjęliśmy ze względu na trwającą epidemię i w oparciu o rekomendację Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamiennej Górze o realnym niebezpieczeństwie, jakie wynika ze zgromadzenia tak dużej ilości osób. Dotarły do nas także głosy od osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, że ze względu na stan epidemiczny nie planują licznego udziału w pielgrzymce.

 

Zatem zmianie ulega formuła i przebieg pielgrzymki.

 

 

W sobotę 05 września zgromadzimy się z przedstawicielami wolontariuszy i osób niepełnosprawnych w Bazylice Krzeszowskiej na modlitwie:

 

godz. 11:00: nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramencie (modlitwa o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych i potrzebne łaski dla niosących pomoc i wspierających walkę z wirusem)

 

godz. 12:00: Msza św. w intencji Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i Przyjaciół

 

 

Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa na sposób duchowy, a także za pośrednictwem transmisji internetowej. Pielgrzymka będzie transmitowana przez Legnickiego Gościa Niedzielnego oraz przez parafialną stronę internetową www.opactwo.eu (zakładka „Bazylika na żywo”). Szczegóły co do transmisji będą podane w przyszłym tygodniu.