ZIMOWISKO 2024

ZIMOWISKO 2024

Termin: 22-26.01.2024

Miejsce: Dom Wczasów Dziecięcych Świeradów Zdrój

Koszt: 1050 zł

Zimowisko organizowane przez naszą Caritas w czasie ferii zimowych 2024 roku jest przeznaczone dla dzieci w wieku 8-15 lat. W ramach wyjazdu chcemy zapewnić aktywny odpoczynek i rekreację dla uczestników (zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych, zimowe zabawy i gry, zabawy zespołowe wspomagające umiejętności społeczne i komunikację w grupie rówieśniczej) a przez to przekazywać takie wartości jak: samodzielność, umiejętność pracy w grupie, poszanowanie drugiego człowieka czy otwartość na wzajemną pomoc.

W swojej ofercie proponujemy: zwiedzanie Świeradowa Zdroju, wejście na wieżę widokową Sky Walk, wejście do Aquaparku czy zwiedzanie Zamku Czocha. Wszelkie aktywności na świeżym powietrzu uzależniamy od warunków pogodowych. Jeśli kondycja uczestników na to pozwoli to planujemy również wejście na wieżę w Młynicy, przejście ścieżką dydaktyczną i wejście na Zajęcznik, gdzie będziemy mogli pogłaskać alpaki. Chcemy także wjechać na górę kolejką gondolową SKI&SUN, a wracając spacerem, odwiedzić Izerską Łąkę i Stację Kultury oraz wziąć udział w warsztatach. To wspaniała okazja do tego aby uczestnicy naszego Zimowiska mogli poznać kulturę i historię Pogórza Izerskiego.

Bogaty program atrakcji – zwiedzanie, gry i zabawy, a także aktywność sportowa – to gwarancja
niezapomnianych ferii zimowych!

Zapisy: tel.76 72 44 304 lub e-mail: kolonie@caritaslegnica.pl

Karty uczestnika można pobrać osobiście w siedzibie Caritas Diecezji Legnickiej

(ul. Stefana Okrzei 22, Legnica)

Wpłaty należy dokonywać na konto Caritas Diecezji Legnickiej:

Bank Spółdzielczy   97 8649 0005 2001 0023 3684 0004

Do końca listopada 2023 r.: 500 zł,

Do końca grudnia 2023 r.: 550 zł

Ważne! Na naszym zimowisku odpoczywamy od smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, więc najlepiej ich nie zabierać, ale jeżeli ktoś będzie potrzebował, to korzystanie z nich (w tym z telefonów komórkowych) możliwe będzie jedynie w czasie wolnym. Natomiast na czas zajęć i snu w/w sprzęty pozostaną pod opieką wychowawcy.