Zapraszamy parafie do programu żywnościowego

Rozpoczynamy kolejny program pomocy żywnościowej pod nazwą „Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027”. Zapraszamy parafie i stowarzyszenia, jeszcze można dołączyć.

Program ten, podobnie jak poprzedni, będzie podzielony na roczne Podprogramy. W ramach tegorocznego przekażemy dla 7 tyś. osób zakwalifikowanych przez ośrodki pomocy społecznej, kilkanaście różnych produktów żywnościowych. Będą to min. szynka wieprzowa i drobiowa, pasztet drobiowy, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem, makaron, mąka, ser żółty, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki, kawa zbożowa, mleko, szprot w oleju, cukier, olej i fasolka po bretońsku. W sumie ok. 34 kg dla każdej osoby.

Pierwsza dystrybucja żywności planowana jest w maju.

Parafie i stowarzyszenia, które chcą włączyć się w program prosimy o kontakt z biurem naszej Caritas – tel. 767244300.

Wszelkie dokumenty, w tym ankieta zgłoszeniowa, zamieszczane są na stronie: