Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2019

1 grudnia, w pierwszą Niedzielę Adwentu, po raz 26. ruszyła akcja rozprowadzania świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku pod hasłem: “Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Od jubileuszowego 2000 roku akcja organizowana jest wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Ekumenizm akcji podkreśla również jej tegoroczne hasło – „Miłosierdzie jest jedno”.

Dzięki temu przedsięwzięciu w ciągu ostatnich ponad 20 lat na polskich stołach stanęło wiele milionów świec Caritas. Setki tysięcy dzieci mogły wyjechać na wakacje, otrzymać wyżywienie czy zwiększyć swoje szanse w edukacji.

Legnicka Caritas tradycyjnie zysk z rozprowadzonych świec przeznaczy na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z naszej diecezji. W tym roku w diecezji legnickiej planuje się rozprowadzenie ponad 50 tysięcy świec wigilijnych.

Caritas Diecezji Legnickiej swoją opieką otacza nie tylko dzieci ale także osoby starsze, m.in. te, które przebywają w naszych dwóch Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych w Jeleniej Górze i Legnicy. Pamiętajmy również o nich w te święta.