W rytmie bigbitu

W rytmie bigbitu

14 lutego br. w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej „Caritas” im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim odbyła się kolejna edycja Międzywarsztatowego Mini Playback Show. W wydarzeniu brały udział grupy z zaprzyjaźnionych warsztatów z Bolesławca,  Jawora, Legnicy i Lubania.

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem polskiego bigbitu. Uczestnicy biorący udział w występie prezentowali piosenki niezapomnianych  artystów polskich takich  jak: Czesław Niemen, Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk czy Mieczysław Wojnicki oraz znanych zespołów – Skaldów i Niebiesko Czarnych. Zabawa polegała na tym, by jak najbardziej upodobnić się do prawdziwego wykonawcy i udawać, że śpiewa się jego piosenkę odtwarzaną w oryginale.

Klimat lat 60-tych oprócz kostiumów tworzyła wykonana w Pracowni Artystycznej Pana Mirka pomysłowa scenografia. Stare telewizory „Lazur” z kartonu, stylizowane mikrofony czy skuter „ Osa” przypominały szalony czas bigbitu. W przerwie goście mogli się raczyć wyśmienitą kuchnią Pani Gosi przygotowaną w  Pracowni Gospodarstwa Domowego. Reżyserią występów lwóweckiego zespołu zajęła się terapeutka Pracowni Teatralno- Muzycznej, Pani Magda, w asyście Pani Patrycji. Występujący uczestnicy wszystkich zespołów wykazali się niezwykłą kreatywnością i wszyscy emanowali pozytywną energią.

Wybór Jury był bardzo trudny, ale ostatecznie nagrody ufundowane przez Starostę Lwóweckiego Pana Daniela Koko oraz statuetki wykonane przez nas trafiły do rąk: zespołu z Lubania za III miejsce, grupy z Jawora za miejsce II, natomiast Warsztat Terapii Zajęciowej ze Lwówka Śląskiego sięgnął po laur zwycięstwa. Pozostałe zespoły dostały zaszczytne wyróżnienia, bo przecież wszyscy byli wspaniali!.

Magdalena Dąbrowska

Mini Playback Show:

Scenariusz i reżyseria- Magdalena Dąbrowska

Asystent reżysera i kostiumy – Patrycja Bielowska

Scenografia – Mirosław Goleniewicz

Catering – Małgorzata Grochal

Wsparcie krawieckie- Jadwiga Drużga

Wsparcie techniczno- realizatorskie – Robert Rogowski, Angelika Bedkowska

Materiał video: https://www.youtube.com/watch?v=iCV12rNZpXE&t=86s