Pomagamy Seniorom w zakupach

Pomagamy Seniorom w zakupach

Po raz kolejny w naszej Caritas ruszyła akcja “Na codzienne zakupy”. Dzięki niej Seniorzy otrzymają pomoc w sfinansowaniu zakupów w sklepach sieci Biedronka.

Dzięki akcji przez dziesięć miesięcy (od 1 kwietnia br. do końca stycznia 2025 r.) w diecezji legnickiej 150 najbardziej potrzebujących pomocy Seniorów (osób powyżej 60. roku życia), będzie mogło skorzystać z kart przedpłaconych pozwalających na zrobienie zakupów w sklepach sieci Biedronka, za kwotę 200 zł miesięcznie.

Karty, przekazane przez Fundację Biedronki, pozwolą podopiecznym Caritas na zakup dowolnego asortymentu z oferty sieci, z wyjątkiem alkoholu, papierosów, produktów dla zwierząt, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Co ważne, aby skorzystać z karty, Senior nie musi sam udawać się do sklepu. Zakupy pomogą zrobić mu wolontariusze Caritas.

– Seniorzy sami decydują, co kupić, a karta przypomina zwykłą kartę, jaką codziennie dokonujemy płatności. Wsparcie ma więc nie tylko znaczącą wartość dla domowych budżetów naszych podopiecznych, ale także dyskretny charakter, co jest bardzo ważne – podkreślał w 2020 r. ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.