Podsumowanie XXIV Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Podsumowanie XXIV Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

W pierwszą sobotę września (02.09.2023) odbyła się Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa. W tym roku pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Pielgrzymi zaczęli się gromadzić w Krzeszowie od godz. 9:30, gdzie mieli możliwość zwiedzania Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Kościoła św. Józefa.

Pierwszym punktem pielgrzymki była katecheza skierowana do pielgrzymów przez ks. Tomasza Ślazyka. Po konferencji zebrani mogli wsłuchać się w brzmienie barokowego instrumentu organowego, w ramach trwających od końca czerwca, krzeszowskich koncertów organowych.

W południe o godz. 12:00 Pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył Bp Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki. W homilii Bp Andrzej nawiązał do hasła pielgrzymki mówiąc do zebranych: „Cokolwiek o miłości bliźniego, cokolwiek o oddawaniu swojego życia dla drugich powie Wam Jezus, to czyńcie”.

Po posiłku aktorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej we Lwówku Śląskim przedstawili sztukę teatralną pt.: „O stokrotce, która pytała”. W przedstawieniu wystąpili: Elżbieta Choińska, Kamil Wojciechowska, Adam Michniewicz, Ewa Sochacka i Krystian Kucza. A przedstawienie przygotowane było pod okiem Pani Magdaleny Dąbrowskiej (prowadzącą pracownię teatralną).

W pielgrzymce wzięło udział około 500 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pielgrzymom za udział w tym corocznym wydarzeniu.

Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas z Chełmska Śląskiego, z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Legnicy, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, a także opiekunom: Pani Ewie Wójcik, Pani Agacie Cwynar i Pani Jolancie Kwaśny.

Na ręce ks. Mariana Kopki, kustosza sanktuarium, składamy podziękowania pracownikom i obsłudze Domu Pielgrzyma w Krzeszowie.

Na ręce Pana Zbigniewa Ładzińskiego, prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, składamy podziękowania za dary w postaci pieczywa, które otrzymaliśmy od przedstawicieli Cechów Rzemiosł.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynia się do zorganizowanie Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa.

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku, a będzie to 7 września 2024 roku.