Niepełnosprawni dziękowali za Niepodległą

Niepełnosprawni dziękowali za Niepodległą

Blisko 1500 osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi bliskimi wzięło udział w 19. Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. W tym roku uczestnicy dziękowali za sto lat niepodległej Polski.

Wspólne spotkanie (01.09), w tym roku pod hasłem: “Z Maryją dziękujemy za Niepodległą”, rozpoczęło się konferencją wygłoszoną przez ks. Tomasza Filipka, duszpasterza legnickiej Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych im. św. Ojca Pio. Po katechezie miał miejsce koncert organowy. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Eucharystii wręczono tytuł Honorowego Przyjaciela Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie to otrzymało sześć osób, które od lat są zaangażowane w pomoc i integrację niepełnosprawnych. Byli to: Państwo Alicja i Jerzy Przybylscy, Pani Irena Hanysz, Pani Anna Jabłońska, Pani Teresa Kamińska, Pani Zofia Kasprzak i Pani Barbara Łuczycka. Na zakończenie Pielgrzymki odbył się koncert Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy “Rota” ze Złotoryi, który wykonał kilkanaście pieśni patriotycznych.

Caritas Diecezji Legnickiej składa serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie spotkania.

Zapraszamy już za rok, tym razem na jubileuszową 20. Pielgrzymkę.