Międzywarsztatowy Mini Playback Show w Lwówku Śląskim

Międzywarsztatowy Mini Playback Show w Lwówku Śląskim

W czwartek, 8 lutego 2024 roku po raz siódmy odbył się w naszym WTZ Międzywarsztatowy Mini Playback Show. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i stanem zagrożenia pandemicznego reaktywowaliśmy tę wspaniałą imprezę! Najpierw z lekkim niepokojem oczekiwaliśmy na zgłoszenia chętnych do udziału, wszak kilka lat przerwy, to szmat czasu i wątpliwości czy ktoś zechce podjąć się udziału… Ponadto temat przewodni tej edycji niósł ze sobą pewne wyzwania, gdyż obejmował piosenki lat 20-tych i 30-tych XX wieku! Na szczęście nasze obawy okazały się płonne, jak nas zapewniali zgłaszający się: czekali niecierpliwie czy jeszcze kiedyś spotkamy się w tej formule. 

W tym roku gościliśmy w warstwie konkursowej 3 warsztaty terapii zajęciowej: z Lubania, Zgorzelca i WTZ Caritas z Legnicy. Nasi reprezentanci tym razem wystąpili z dwoma pokazami pozakonkursowo, skupiając się na ugoszczeniu przybyłych grup i wspólnej zabawie. Grono widowni uświetnili zaproszeni goście, w tym Pan Starosta Lwówecki Daniel Koko, Wicedyrektor legnickiej Caritas ks. Marcin Uryga, Pani Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski Alina Sudoł-Kornalewicz, Pani Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności Beata Wasilewska oraz Pani Dyrektor Lwóweckiej Biblioteki Publicznej Aleksandra Szymanowicz-Bogdan. Ponadto na widowni zasiedli reprezentanci i opiekunowie trzech występujących warsztatów, goście z DPS w Nielestnie i nasi uczestnicy.  

Nasza wypełniona po brzegi sala stała się miejscem niezwykłych wydarzeń. Kolejni artyści swoimi występami przenieśli nas w świat znany niektórym jako egzemplifikacja “w starym kinie”, innym jako okres trudów, ale i nadziei, zabawy, kabaretu czy filmu czarnobiałego charakterystycznego dla międzywojnia. Wspaniałym tłem dla starań artystów na scenie, ich niezwykłych strojów nawiązujących do stylu z epoki, jak najwierniejszemu oddaniu ruchów i gestów była scenografia naszego utalentowanego artysty-terapeuty zajęciowego – Pana Mirosława Goleniewicza. Przebieg wydarzenia, jak i całą warstwę organizacyjną przyjęła na siebie nasza niezawodna aktorka-terapeutka zajęciowa – Pani Magdalena Dąbrowska. Imprezę poprowadził świetny w swej roli konferansjera uczestnik-aktor naszej grupy teatralnej “Drzewo” – Krystian Kucza. 

Obejrzeliśmy niezwykłe wykonania hitów z epoki, jak “Baby, ach te baby”, “Miłość ci wszystko wybaczy”, “Wąsik, ach ten wąsik” i wiele, wiele innych. Zanurzyliśmy się na chwilę w świecie Zuli Pogorzelskiej, Hanki Ordonówny czy Eugeniusza Bodo! Po emocjach scenicznych przyszedł czas na pracę jury i nagrody, które ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Caritas Diecezji Legnickiej i Starostwo Lwóweckie. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować naszym ww. sponsorom. Nagrody te nie tylko podgrzały rywalizację, ale i – mamy nadzieję – zmobilizują do jeszcze bardziej wytężonej pracy już za rok! 

I miejsce zdobyła reprezentacja WTZ przy Fundacji Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy ze Zgorzelca, II miejsce przypadło reprezentacji WTZ przy Towarzystwie Pomocy Dzieciom z Lubania, zaś III miejsce zdobyli przedstawiciele WTZ Caritas z Legnicy. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok! 

Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych w organizację tegorocznej edycji Mini Playback Show – pracowników i współpracowników WTZ Caritas w Lwówku Śląskim, dzięki którym możliwe były oryginalne statuetki wykonane u nas, przygotowane były sale, garderoby, zaplecze techniczne, sceniczne, wspaniały poczęstunek i niezwykłe ozdoby.