Kolonie 2023 – podsumowanie

W tym roku z kolonii zorganizowanych przez naszą Caritas skorzystało 360 dzieci. Uczestnikami opiekowało się kilkudziesięciu wychowawców.

Na tegorocznych turnusach kolonijnych, które odbywały się w Pogorzelicy i Darłówku wypoczywały dzieci z: Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Chojnowa, Złotoryi, Bogatyni, Legnicy oraz z Ukrainy. Było to czas dobrze wykorzystany na wspólną zabawę, czas wielu atrakcji i świetnej integracji. Uczestnicy korzystali z kąpieli w morzu, zajęć w terenie, spacerów i wycieczek nie tylko po najbliższej okolicy. Zwiedzały latarnię morską w Niechorzu i Darłówku, Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, ruiny kościoła w Trzęsaczu, molo i Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego z zagrodą żubrów czy Parki Rozrywki “Leonardia” i „Pomerania”. Nie mogło zabraknąć oczywiście przejażdżki zabytkową kolejką wąskotorową oraz rejsu statkiem po morzu. Gdy pogoda nie pozwalała na plażowanie i kąpiele w morzu, grupy korzystały z kąpieli w aquaparkach, zajęć w parku trampolin, parku linowym i parku dmuchańców.  Był to czas dobrze wykorzystany, gdyż wszyscy uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zajęciach warsztatowych: tanecznych, cukierniczych, plastycznych i twórczych, a także aktywnie uczestniczyli w innych zajęciach, takich jak: pogodne wieczorki, dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek, przedstawienia teatralne, wieczorki filmowe, konkursy, gry oraz zabawy integracyjne połączone z tańcami. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich domów wypoczęci i uśmiechnięci.

Wypoczynek letni dla dzieci w 2023 roku, organizowany przez naszą Caritas, był współfinansowany przy pomocy środków przeznaczonych przez:

Fundacja KHGM „Polska Miedź”,

Caritas Polska,