Kilkaset paczek na Dzień Babci i Dziadka

Kilkaset paczek na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasza Caritas włączyła się w akcję organizowaną przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus – Koło Legnica przez pomoc w przygotowaniu 600 paczek, które 23 stycznia br. trafiły do Seniorów z terenu Legnicy.

Przez wspólne działania Związku Dużych Rodzin Trzy Plus koło Legnica i ich sympatyków, wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Trójcy, a także młodzieży – Skautów Europy i Caritas Diecezji Legnickiej, przygotowane paczki sprawiły niespodziankę i radość, a także dodały otuchy w czasie epidemii. Szczególnie teraz, kiedy większość Seniorów pozostaje w swoich domach. Do paczek były także dołączone karki przygotowane przez dzieci szkolne i przedszkolne, które wyraziły swoją pamięć o Babciach i Dziadkach.

Obdarowani zostali m.in. członkowie Legnickiego Oddziału Związku Sybiraków (205 osób), podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Legnicy (65 osób), Seniorzy mieszkający na terenie parafii św. Trójcy w Legnicy (80 osób), w tym także objętych pomocą Caritas, pacjenci objęci pomocą medyczną przez Spółkę Lekarską Przychodnię “Biegunowa” w Legnicy (150 osób), podopieczni Caritas Diecezji Legnickiej objęci opieką we własnych mieszkaniach przez pielęgniarki środowiskowe ze Stacji Opieki CDL (30 osób) i przebywający w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym “Samarytanin” w Legnicy (35 osób) oraz inni Seniorzy z terenu miasta.

Zawartość paczek była współfinansowana przez Fundację KGHM, a w pakowaniu pomagali także wolontariusze Fundacji.

Wszystkim Seniorom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pogodny ducha, radości, serdeczności i życzliwości!