Jałmużna Wielkopostna

Jałmużna Wielkopostna

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rusza akcja “Jałmużna Wielkopostna”. W tym roku pod hasłem: “Dar juniora dla seniora”.

“Jałmużna Wielkopostna” to ekumeniczna akcja charytatywna Caritas Polska, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, szczególnie dzieci, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy.

W ramach akcji od roku 1995 kilkaset tysięcy skarbonek trafia do parafii na terenie całej Polski, również do parafii w diecezji legnickiej. Niewielkie kwoty zbierane przez młodzież i dzieci do skarbonek są wyrazem ich osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez parafie.

Nasza Caritas w czasie Wielkiego Postu tradycyjnie rozprowadza również świece, tzw. paschaliki. Środki zebrane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone m.in. na pomoc dla pacjentów naszych Zakładów Opiekuńczo – Leczniczych w Legnicy i Jeleniej Górze.