Dzieliliśmy się ciepłym posiłkiem

Dzieliliśmy się ciepłym posiłkiem

Z okazji siódmego Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę, 26 listopada, przygotowaliśmy ciepły posiłek dla potrzebujących mieszkańców.

Gorącą zupę i bułki pod legnicką katedrą rozdawali nasi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas oraz innych wspólnot. Z posiłku mógł skorzystać każdy chętny. Była to również okazji do wspólnej rozmowy wolontariuszy z osobami potrzebującymi.

Jak zauważa Papież Franciszek w swoim liście z okazji tegorocznego Światowego Dnia Ubogich: “Mówiąc o ubogich, łatwo jest popaść w retorykę. Jest to również podstępna pokusa, aby zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich”.

To pierwsza taka akcji zorganizowana przez naszą Caritas ale na pewno nie ostatnia.

Zapraszamy również do włączenia się w organizowaną zbiórkę żywności, jaka będzie miała miejsce 8 i 9 grudnia w sklepach Biedronka i Lidl., m.in. na terenie Legnicy. Tradycyjnie już żywność będzie można wrzucić do oznaczonego kosza, robiąc zakupy w konkretnym sklepie. Chodzi przede wszystkim o produkty łatwe w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem. Żywność posłuży do przygotowania paczek dla najuboższych przed świętami Bożego Narodzenia.