Dziecięcy Różaniec Nadziei

Dziecięcy Różaniec Nadziei

Kochane dzieci!

Od dłuższego czasu nie chodzicie do szkoły. Jesteście w swoich domach i uczycie się zdalnie. Koronawirus wiele zmienił w życiu dorosłych i dzieci. Nie wychodzicie na podwórko, nie spotykacie się z przyjaciółmi. Myślę, że macie sporo czasu i energii. Z pewnością warto to dobrze wykorzystać. Może niektórzy trochę rozrabiają a wasi rodzice zastanawiają się, jak zorganizować Wam wolny czas.

Dziś będąc na Mszy Świętej pytałem Pana Jezusa, jak można wykorzystać Wasz potencjał, czas i talenty, by pomóc chorym na COVID-19 oraz tym, którzy nimi się opiekują.

Po chwili zastanowienia i modlitwy wpadł mi do głowy prosty pomysł. Chciałbym Was zaprosić do włączenia się w akcję: Dziecięcy Różaniec Nadziei.

Proponuję, aby każde dziecko wzięło do ręki różaniec i razem z Maryją modliło się za zakażonych wirusem i za tych, którzy im służą swoją pomocą. Byłoby pięknie, gdybyście do tej modlitwy zachęcili także waszych przyjaciół, rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich ludzi dobrej woli, a także chorych.

Muszę Wam się przyznać, że podziwiam ludzi, którzy nie patrząc na własne dobro, często zostawiają swoich bliskich, nie świętują Wielkanocy w rodzinnym domu i idą do szpitali, domów opieki, gdzie przebywają ludzie chorzy i tam są z nimi dzień i noc. Wiem, że są już bardzo zmęczeni i potrzebują pomocy. Legnicka Caritas także prowadzi jeden z takich ośrodków. Nazywa się on Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i mieści się w Jeleniej Górze. Przebywają w nim osoby potrzebujące stałej pomocy, wiele z nich to osoby niepełnosprawne. Niektóre z nich zakaziły się koronawirusem. Zorganizowaliśmy dla nich specjalny oddział, na którym są także pracownicy i wolontariusze, którzy im pomagają.

Myśląc o Was uświadomiłem sobie, że pomóc może przecież każdy, a modlitwa dzieci, młodych oraz ludzi chorych to największy skarb.

Dlatego proszę Was o odmówienie dziesiątki różańca codziennie, przez pięć kolejnych dni i wykonanie własnoręcznie pracy plastycznej, którą później sfotografujcie i prześlijcie na naszego e-maila: rozaniecnadziei@caritaslegnica.pl. Każdy z chorych, pracowników i wolontariuszy patrząc na taką pracę, będzie wiedział, że kryje się za nią modlitwa w ich intencji i będzie im łatwiej pokonać wszystkie trudności.

Zdjęcia z waszymi pracami będziemy zamieszczać na naszej stronie pod adresem: www.caritaslegnica.pl/rozaniecnadziei/ i Facebooku www.facebook.com.

Proszę pomóżcie naszym chorym, pracownikom i wolontariuszom oraz wszystkim, którzy tej modlitwy potrzebują na całym świecie.