BAL NIEPEŁNOSPRAWNYCH

BAL NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W czwartek 28 grudnia 2023 roku odbył się Integracyjny Bal Sylwestrowy Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób. Niepełnosprawni wraz z rodzicami, opiekunami i przyjaciółmi zgromadzili się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy na spotkaniu opłatkowym i balu, który został wznowiony po trzech latach przerwy związanej z obostrzeniami pandemicznymi.
Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 16:00 od uroczystej Mszy św. w kościele pw. Matko Bożej Królowej Polski, której przewodniczył ks. Bp Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki. W przebieg Mszy św. zaangażowali się niepełnosprawni i wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas.

Po Mszy św. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II było wspólne kolędowanie i składanie życzeń. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego QUEST (działającego przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy), a także przedstawienie nawiązujące do świątecznych wydarzeń przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej we Lwówku Śląskim.
W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich obecni byli pan Tadeusz Krzakowski, Prezydent Miasta Legnica, pan Krzysztof Duszkiewicz, zastępca Prezydenta, a także pan Grzegorz Żądło, zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.
Wspólne świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni.