Zmarł ks. Jan Czachor

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 5 lutego 2018 r. w 73. roku życia, w 36. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Jan Czachor.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 24 czerwca 1982 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, św. Piotra i Pawła w Świebodzicach, św. Karola Boromeusza w Wołowie.

W latach 1991-2003 był rektorem samodzielnego ośrodka duszpasterskiego, a następnie proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach.

W latach 2003-2008 był rezydentem w parafiach: MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, św. Jan Ap. i Ew. w Jeleniej Górze, Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy.

Od 2008 roku przebywał w Domu Księży Emerytów w Legnicy.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

8 lutego 2018 roku (czwartek) – godz. 18.00: eksporta do kościoła pw. św. Jadwigi w Legnicy i Msza Święta pod przewodnictwem wikariusza biskupiego ks. prałata Leopolda Rzodkiewicza

9 lutego 2018 roku (piątek) – godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Kwietnikach (Kwietniki nr 27, 59-411 Paszowice) pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Marka Mendyka.