Zapal świecę, pomóż dzieciom

Zapal świecę, pomóż dzieciom

2 grudnia br. po raz 25. zainaugurowane zostało Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku pod hasłem “Świeca, która tworzy polską wigilię”.

Świeca rozprowadzana w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia miłosierdzia.

Od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego.

Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 milionów świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości Państwa serc.

W tym roku nasza Caritas rozprowadzi w parafiach diecezji legnickiej ponad 50 tysięcy świec. Środki pozyskane z akcji zostaną już tradycyjnie przekazane na zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin ubogich.