XXII Pielgrzymka osób niepełnosprawnych

XXII Pielgrzymka osób niepełnosprawnych

Szczęść Boże

Caritas Diecezji Legnickiej
i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych

pragną zaprosić na XXII PIELGRZYMKĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PRZYJACIÓŁ, która odbędzie się 04 września 2021 r. w Krzeszowie.

Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem „Maryja i Józef wskazują nam drogą zawierzenia i ufności”. Jest ono związane z postawą ufności, jaką przyjęła Maryja przyjmując Bożą wolę zostania Matką Syna Bożego. Także w Roku św. Józefa i w czasie peregrynacji Jego wizerunku w naszej diecezji, pragniemy spojrzeć na postawę Oblubieńca Maryi i Opiekuna Zbawiciela, która dla nas jest wzorem zawierzenia wobec Bożego planu.

Pielgrzymka jest okazją do przeżywania radości wynikającej ze wspólnego spotkania Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół – będzie to również okazja do zauważenia osób wspierających niepełnosprawnych i szczególnego podziękowania im poprzez przyznanie tytułu Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku, w związku z organizacją pielgrzymki, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa przez wypełnienie formularza w wersji papierowej (Pobierz) bądź w wersji elektronicznej (Formularz elektroniczny).

Wypełniony formularz należy przesłać do dnia 25 sierpnia:

  •       pocztą tradycyjną (Caritas Diecezji Legnickiej, ul. Stefana Okrzei 22, 59-220 Legnica),
  •       pocztą elektroniczną (kontakt@caritaslegnica.pl).

Pragniemy także zachęcić do prezentacji własnych możliwości i osiągnięć w ramach warsztatów terapii zajęciowej lub innych talentów. Zachęcamy do skorzystania z możliwości zaprezentowania własnego repertuaru artystycznego (ok. 10 min.), która jest uzależniona od kolejności zgłoszeń w związku z ograniczonym czasem.

UWAGA!

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na kontakt od organizatora potwierdzający otrzymanie Państwa zgłoszenia. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY do 25.08.2021 r.

Pragniemy także przypomnieć, że ze względu na trwającą epidemię i wytyczne Ministerstwa Zdrowia, wszyscy uczestnicy pielgrzymki powinni posiadać maseczki zasłaniające usta i nos wewnątrz obiektów Bazyliki Krzeszowskiej.