Uczniowie Uczniom – wspieramy uczniów na Ukrainie

Od III Niedzieli Wielkiego Postu do zakończenia Tygodnia Miłosierdzia wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas prowadzili zbiórkę słodyczy.

W ramach Dnia Dobra zebrane słodycze zostaną przekazane uczniom z Ukrainy ze Szkoły Podstawowej i Liceum. Szkoła mieści się w Obwodzie Dniepropietrowskim, w miasteczku wojskowym Hwardijskie. To jest małe miasteczko przy poligonie wojskowym. Do frontu mają 100-130 km i dlatego do nich zwożą często dzieci ze zniszczonych już miast i miejscowości. Uczniowie przygotowują też dla nich paczki.

Dlatego pragniemy wraz z Wolontariuszami ze Szkolnych Kół Caritas dać wyraz naszego wsparcia tym, którzy sami będąc w trudnej sytuacji stają się wolontariuszami i wsparciem dla tych, którzy bezpośrednio doświadczają dramatu wojny.

Dziękujemy Szkolnym Kołom Caritas (SKC) za włączenie się w tę akcję:

• SKC przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy;
  • SKC przy Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Św. Rodziny w Legnicy;
  • SKC przy Zespole Szkół Publicznych im. Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskim;
  • SKC przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie;
  • SKC przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Porajowie;
  • SKC przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze.

Na zdjęciu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.