Świąteczne spotkanie w lwóweckim Warsztacie

Świąteczne spotkanie w lwóweckim Warsztacie

W piątek, 20 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim. W tym roku uczestników Warsztatów swoją obecnością zaszczycili m.in. dyrektor legnickiej Caritas ks. Robert Serafin, Starosta Lwówecki pan Daniel Koko, ks. Krzysztof Kiełbowicz z Parafii Rzymskokatolickiej Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim, o. Piotr Reizner – Gwardian klasztoru franciszkanów w Lwówku Śląskim i Proboszcz parafii oraz pani kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Izabela Romanek.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od powitań oraz odczytania fragmentów Pisma Św., po czym wszyscy wzajemnie mogli złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Zgodnie ze zwyczajem, serwowano typowo wigilijne potrawy, a więc był m.in. przygotowany przez uczestników i terapeutów Warsztatu barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, czy wspaniałe ciasta ofiarowane przez mamy uczestników. Wszystko w domowym, świątecznym nastroju i w pięknie przystrojonym pomieszczeniu z choinką, szopką i muzyką w tle. Uczestnicy pod okiem zawodowej aktorki przygotowali urzekający, krótki wstęp wierszowany do uroczystości, czym ujęli przybyłych gości.

Po skosztowaniu pierwszych potraw przyszedł czas na podarunki. Pan Daniel Koko, Starosta Lwówecki sprezentował uczestnikom przepiękną bombkę choinkową z logo powiatu lwóweckiego, przybyli goście otrzymali wytworzone w Warsztacie z drewna i naturalnych składników ozdobne drzewka choinkowe, zaś absolutną niespodzianką było przybycie św. Mikołaja w tradycyjnym stroju biskupim zgodnym z historią, a nie legendami. Obdarował on wszystkich uczestników słodkościami. Ci zaś zachwyceni strojnym wyglądem świętego, z głośnymi wybuchami radosnego śmiechu witali gościa, w którym po chwili wahania rozpoznawali…pana Ludwika, którego spotykają na co dzień.

Szczególnie ta nowość z wizytą świętego pozostanie na długo w pamięci niepełnosprawnych uczestników. Ale także wizyta miłych gości, atmosfera wzajemnej życzliwości oraz wspaniała uczta powoduje, że niektórzy już tęsknią za kolejnym spotkaniem! Wszystkim zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy!