“Samarytanin” świętował dziesięciolecie

“Samarytanin” świętował dziesięciolecie

16 października, w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, nasza Caritas świętowała swój dzień patronalny i 10 lat działalności Ośrodka Edukacyjno – Opiekuńczego “Samarytanin” w Legnicy.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od Eucharystii, której w kaplicy Ośrodka przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Ksiądz Biskup podczas homilii mówił m.in. o św. Jadwidze Śląskiej jako tej, która doświadczając osamotnienia będąc wdową, poświęciła siebie dla życia z Jezusem Chrystusem.

Po Mszy św. Ksiądz Biskup podpisał znowelizowany Statut Caritas Diecezji Legnickiej. Następnie udaliśmy się na poczęstunek, w trakcie którego wspominaliśmy początki działalności Ośrodka. Warto przypomnieć, że Ośrodek Edukacyjno – Opiekuńczy „Samarytanin” został otwarty i pobłogosławiony 18 października 2008 roku przez ówczesnego Biskupa Legnickiego Stefana Cichego. Obecnie znajdują się w nim: Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, Warsztat Terapii Zajęciowej, rehabilitacja, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i gabinety lekarskie.

fot. ks. Waldemar Wesołowski