Różaniec Nadziei II

Różaniec Nadziei II

Panie Jezu, za przyczyną Twej Matki Maryi i św. Jana Pawła II prosimy o cud ustania pandemii

Kochane dzieci.

Idąc dziś po porannej Mszy Świętej korytarzem Domu Księży Emerytów w Legnicy, mój wzrok utkwił na wykonanych przez Was pracach na przełomie kwietnia i maja. Każda z nich ma nie tylko znaczenie artystyczne, ale jest przede wszystkim dowodem waszej modlitwy, wyrzeczeń czy dobrych uczynków za chorych, służbę zdrowia, ludzi pomagających w pielęgnacji i utrzymaniu podopiecznych przebywających w różnych miejscach przygotowanych w tym celu.

Tak sobie pomyślałem, że przecież każdy w jakiś sposób może się włączyć w pomoc chorym i osobom opiekującym się nimi. Dzieci, ludzie młodzi również. Niech naszym wolontariatem będzie właśnie modlitwa za przyczyną Maryi i św. Jana Pawła II, patrona dnia dzisiejszego. Prośmy o cud ustania pandemii coronavirusa. Módlmy się za chorych. Polećmy szczególnie opiekujących się nimi, służbę zdrowia. Tych wszystkich, bez pomocy których, życie osób chorych może być zagrożone. Wołajmy z Maryją do Boga, by dał siły lekarzom, pielęgniarkom, personelowi medycznemu i pozamedycznemu, by każdy mógł otrzymać stosowną pomoc.

Z wiarą w Pana Boga zachęcam Was, drogie dzieci do codziennej modlitwy dziesiątką różańca. Jeśli ktoś chce to oczywiście może odmówić cały różaniec. Nie ustawajmy w modlitwie. Zachęcajcie do różańca Wasze koleżanki i kolegów przez media społecznościowe. Nie traćmy czasu. Pomóżmy tym, którzy pomagając innym nie mają czasu, by się modlić. Módlmy się z nimi i za nich. Wierzmy, że ma to znaczenie. Wstawiennictwo Maryi wielokrotnie dowiodło, że rzeczy po ludzku niemożliwe cudownie się dokonywały. Im nas będzie więcej tym większa szansa na cud. Niech Jan Paweł II wstawia się także za nami i wyjedna nam wszelkie potrzebne łaski.

Proszę Was też o przesyłanie zdjęć Waszych prac podpisanych imieniem i podaniem wieku na adres e-mailowy:  rozaniecnadziei@caritaslegnica.pl. Każdy z chorych, pracowników i wolontariuszy patrząc na taką pracę, będzie wiedział, że kryje się za nią modlitwa w ich intencji i będzie im łatwiej pokonać wszystkie trudności.

Zdjęcia z waszymi pracami będziemy zamieszczać na naszej stronie pod adresem: www.caritaslegnica.pl/rozaniecnadziei_2/ i Facebooku www.facebook.com.