Pomóż nam przygotować paczki na święta!

Pomóż nam przygotować paczki na święta!

6 i 7 grudnia (piątek, sobota), tradycyjnie już, przed świętami Bożego Narodzenia, nasza Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności.

Żywność będzie można wrzucić do oznaczonego kosza, robiąc zakupy w konkretnym sklepie. Chodzi przede wszystkim o produkty łatwe w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem.

W Legnicy zbiórka przeprowadzona będzie w legnickich sklepach sieci Biedronka (ul. Jagiellońska, Orzeszkowej, Asnyka, Gwiezdna, Al. Rzeczpospolitej) oraz w Lidlu (ul. Moniuszki) i hipermarkecie Bi1. Do zbiórki włączyły się także parafie z Lubania, Jawora, Męcinki, Chocianowa, Bolesławca, Bogatyni, Lwówka Śl., Szklarskiej Poręby, Olszyny, Gryfowa, Złotoryi, Lubomierza i Świerzawy.

Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek przed świętami Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących w parafiach.

Prosimy Cię, jeśli możesz, kup nieco więcej żywności będąc na zakupach i umieść ją w specjalnie oznaczonym koszu w sklepie. Dziękujemy!