“Na codzienne zakupy” po raz trzeci

“Na codzienne zakupy” po raz trzeci

Po raz kolejny w naszej Caritas ruszyła akcja “Na codzienne zakupy”. Dzięki niej Seniorzy otrzymają pomoc w sfinansowaniu zakupów w sklepach sieci Biedronka.

Dzięki akcji przez dziesięć miesięcy (od 1 kwietnia do końca stycznia 2021 r.) w diecezji legnickiej dwustu najbardziej potrzebujących pomocy seniorów (osób powyżej 60. roku życia), będzie mogło skorzystać z kart przedpłaconych pozwalających na zrobienie zakupów w sklepach sieci Biedronka za kwotę 100 lub 150 zł miesięcznie.

Tegoroczna edycja programu stanie się częścią kampanii #PomocDlaSeniora. Do udziału w programie zaprosiliśmy seniorów wymagających szczególnej troski – niezamożnych, często chorych i samotnych, mieszkających w małych miejscowościach czy też na wsi.

Karty, przekazane przez Fundację Biedronki, pozwolą podopiecznym Caritas na zakup dowolnego asortymentu z oferty sieci, z wyjątkiem alkoholu, papierosów, produktów dla zwierząt, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych. Co ważne w obecnej sytuacji, aby skorzystać z karty, senior nie musi osobiście udawać się do sklepu. Zakupy mogą zrobić za niego bliscy lub wolontariusze Caritas – oczywiście z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa, wdrożonych w związku zagrożeniem epidemiologicznym.

– Seniorzy sami decydują, co kupić, a karta przypomina zwykłą kartę, jaką codziennie dokonujemy płatności. Wsparcie ma więc nie tylko znaczącą wartość dla domowych budżetów naszych podopiecznych, ale także dyskretny charakter, co jest bardzo ważne – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.