Muzyczny „Dzień Dobra” w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

Muzyczny „Dzień Dobra” w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

W środę (26 kwietnia 2023) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas (SKC) przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy odwiedzili podopiecznych legnickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej.

Uczniowie ze SKC włączają się w liczne akcję na terenie Diecezji Legnickiej i Miasta Legnica. Dzisiaj przybyli po to, aby podzielić się swoimi talentami i umiejętnościami muzycznymi – ich obecność wzbogaciła oprawę Mszy św., a po zakończonej Eucharystii zaprezentowali zgromadzonym kilka utworów.

Wolontariusze przynieśli także upieczone przez nich „babeczki”, które zostały rozdane pacjentom ZOLu obecnym w kaplicy, jak i na salach.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego w ubiegłą sobotę „Dnia Dobra”. Z pewnością obecność wolontariuszy i ich spotkanie z podopiecznymi ZOLu była tym dobrem, którego wspólnie mogliśmy doświadczyć.

Dziękujemy wolontariuszom za ich poświęcony czas podczas wielu akcji, a szczególnie za to spotkanie, które zapisze się w sercach i pamięci pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Legnicy.