Lwówecki Warsztat świętuje jubileusz

Lwówecki Warsztat świętuje jubileusz

Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa, prowadzony przez naszą Caritas w Lwówku Śląskim, świętuje w tym roku dziesięciolecie swojej pracy.

Z tej okazji 12 grudnia br.  odbyła się tam uroczystość, którą rozpoczęła Msza św. sprawowana w kościele pw.  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył  Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski, który w wygłoszonej homilii  zachęcał wiernych, aby swoim życiem radośnie głosili Dobrą Nowinę, wierząc, że przez troski i trudy codzienności zawsze przeprowadza nas Jezus –  Dobry Pasterz.

Po wspólnej modlitwie, w Sali Mieszczańskiej  lwóweckiego ratusza  organizatorzy przedstawili w formie prezentacji multimedialnej historię  powstania i funkcjonowania Warsztatu. Prezentację przygotował terapeuta Piotr.  Zaproszeni goście mogli poznać metody pracy terapeutów i rehabilitantów  warsztatu  oraz przedsięwzięcia podejmowane w celu efektywnej terapii. Następnie uczestnicy przedstawili krótką sztukę teatralną ukazującą prawdę o tym, że każdy z nas jest cenny, wartościowy i niepowtarzalny. Grupę teatralną przygotowała  Joanna, prowadząca Pracownię Teatralno – Muzyczną. W ramach części artystycznej, została „zaśpiewana” piosenka w języku migowym pt. „Na nowo”. Migającą grupę  przygotowała  terapeutka  Anna.

W dalszej części rocznicowego spotkania, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, ks. Robert Serafin,  wspomniał  twórców WTZ w Lwówku Śląskim – ks. Czesława Włodarczyka, ówczesnego  dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej, ks. Tomasza Biszko, ówczesnego zastępcę dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej oraz  proboszcza miejscowej parafii,  ks. Krzysztofa Kiełbowicza.

Biskup Zbigniew Kiernikowski oraz zaproszeni goście przyłączyli się do podziękowań i wspominali początki tworzenia  warsztatu, który już 10 lat funkcjonuje  w świadomości społeczności lokalnej.

Na zakończenie uroczystości, wjechał  ogromny i kolorowy  tort, przygotowany  przez Pracownię Gospodarstwa Domowego pod kierunkiem terapeutki Małgorzaty. Każdy dostał po kawałku  pyszności  i ciast upieczonych przez rodziców uczestników. W czasie uroczystości, w sieni ratusza można było obejrzeć obrazy oraz prace artystyczne wykonane przez uczestników lwóweckiego Warsztatu.

Opr. WTZ w Lwówku Śl.