Jubileuszowa pielgrzymka niepełnosprawnych

Jubileuszowa pielgrzymka niepełnosprawnych

Prawie 1,5 osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi wzięło udział w jubileuszowej 20. Pielgrzymce do Krzeszowa. W tym roku spotkanie odbyło się 7 września br. pod hasłem: „Maryja – Oblubienica Ducha Świętego”.

Pielgrzymka rozpoczęła się katechezą wygłoszoną przez ks. Artura Trelę, diecezjalnego duszpasterza osób niepełnosprawnych. Mówił on o roli Ducha Świętego w Kościele. Po katechezie miała miejsce Eucharystia, które przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Obecny był również ks. biskup Marek Mendyk, który wygłosił homilię i wielu kapłanów. Po wspólnej modlitwie uczestnicy udali się na obiad, po którym mogli wysłuchać koncertu ewangelizacyjnego.

Tradycyjnie już, podczas pielgrzymki zostały wręczone wyróżnienia „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”. W tym roku to odznaczenie otrzymali: p. Krystyna Olechowska, p. Iwona Syska, p. Dorota Koć i p. Elżbieta Skupień.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej Caritas w organizacji tego wydarzenia a w szczególności wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas z Legnicy i Chełmska Śląskiego.

Do zobaczenia za rok na kolejnej Pielgrzymce!

fot. Jędrzej Rams