Caritas Diecezji Legnickiej uruchamia teleporady

Caritas Diecezji Legnickiej uruchamia teleporady

Caritas Diecezji Legnickiej uruchamia teleporady z dziedziny psychiatrii. Z bezpłatnego wsparcia będzie mógł skorzystać każdy anonimowo. Pilotażowe sesje odbędą się w środę: 14 i 21 kwietnia br. w godzinach od 1730 do 1830.

Chcemy zorientować się, czy taka forma porad będzie cieszyła się zainteresowaniem. Jeśli będzie taka konieczność postaramy się zwiększyć ilość spotkań. Może okaże się, że watro będzie rozszerzyć taką formę pomocy o innych specjalistów.

Pomysłodawcą tego projektu jest życie. Wiele osób w ostatnim czasie przeżywa różne dolegliwości i problemy natury psychicznej. Nie chodzi tylko o pandemię. Tempo życia, codzienne problemy, brak czasu dla Boga w życiu, osamotnienie, izolacja, duża presja w pracy i domu. Wszystko to powoduje, że potrzebujemy pomocy specjalisty. Nie wszystkim przychodzi z łatwością umówić się z psychiatrą i udać się na wizytę, tym bardziej, że spotka się dzisiaj z wieloma ograniczeniami. Niektórym łatwiej byłoby porozmawiać anonimowo, bo to przecież nie zobowiązujące. Taka właśnie forma ma pomóc w przełamaniu oporów i zasięgnięciu rady specjalisty.

Na najbliższe dwa spotkania zaprosiliśmy Panią doktor Beatę Węglarz, specjalistę z dziedziny psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży.

Specjalnie na potrzeby teleporad uruchomiliśmy numer telefonu: +48 511 712 949.

Jeśli komuś nie uda się dodzwonić prosimy o informację SMS pod wskazany numer. Nie będziemy oddzwaniać. Każdą wiadomość potraktujemy jako sygnał – prośbę o zwiększenie ilości godzin teleporad.

Zachęcamy do rozpropagowania tej inicjatywy.