Biskup Andrzej odwiedza placówki należące do Caritas Legnickiej

Biskup Andrzej odwiedza placówki należące do Caritas Legnickiej

W piątek 9 lipca Bp Andrzej Siemieniewski, Biskup Legnicki, w obecności ks. Roberta Serafina, dyrektora Caritas Diecezji Legnickiej i ks. Marcina Urygi, odwiedził jednostki prowadzone przez Legnicką Caritas. Spotkanie to miało na celu zapoznanie nowego Księdza Biskupa z osobami i placówkami prowadzonymi przez Diecezjalną Caritas oraz stało się okazją do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa spotkanych osób i miejsc.

Na początku Biskup Legnicki odwiedził siedzibę Diecezjalnej Caritas i spotkał się z osobami pracującymi na co dzień w biurze Caritas oraz zapoznał się z działaniami podejmowanymi w Diecezji Legnickiej. Była to okazja do zwiedzenia budynku mieszczącego się przy ul. Okrzei oraz zapoznania się pracami, które obecnie tam trwają.

Następnie Biskup Legnicki przybył do Domu Księży Emerytów, gdzie spotkał się z pracownikami świeckimi i odwiedził kilku księży emerytów.

W Stacji Opieki Caritas, Biskup spotkał się z pielęgniarkami i położnymi środowiskowymi oraz stomatologiem.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Legnicy Pasterz Diecezji został zapoznany z personelem medycznym i spotkał się z pacjentami. Pani kierownik ZOL, Katarzyna Kardasz, przybliżyła zakres działań świadczonych przez tę placówkę. Była to również okazja do zapoznania się z osobami pracującymi w biurze Stacji Opieki Caritas Diecezji Legnickiej.

Biskup odwiedził także podopiecznych i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Legnicy. Pani kierownik, Dorota Blachowska, przedstawiła pracowników i uczestników Warsztatu oraz zaprezentowała wykonane przez nich prace.

Również pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej we Lwówku Śląskim cieszyli się obecnością nowego Biskupa Legnickiego. Kierownik WTZu, pan Bartłomiej Młodziński, przedstawił działania, które pomagają podopiecznym rozwijać ich zdolności i pasje.

Ksiądz Biskup we Lwówku Śląskim nawiedził także kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP. Spotkał się z ks. Krzysztofem Kiełbowiczem, proboszczem tutejszej parafii, a także odwiedził zamieszkujących przy parafii księży emerytów.

Spotkanie odbyło się na plebanii. Po krótkiej rozmowie wszyscy udali się do pomieszczeń, które zamieszkują emeryci. Wizycie towarzyszyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo.

Następnie Biskup Legnicki udał się do Jeleniej Góry, gdzie zawitał do Zakładu Aktywności Zawodowej i spotkał się z kierownikiem, panem Zbigniewem Musiałem i osobami niepełnosprawnymi oraz instruktorami pracującymi w tym zakładzie. Biskup Andrzej był zainteresowany pracą osób niepełnosprawnych. Ciekawiły go urządzenia, którymi posłują się niepełnosprawni pracujący w pralni chemicznej i dopytywał o zakres ich pracy.

Biskup przybył do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, po którym został oprowadzony przez kierownika, pana Sławomira Sobalę. Zapoznał on Biskupa z pracownikami, a także oprowadził Dostojnego Gościa po oddziałach ZOLu. Podopieczni mieli okazję poznać nowego Biskupa Legnickiego i zapewnili o modlitwie w intencji Pasterza Diecezji. Biskup spotkał się również z księżmi emerytami, którzy przebywają w ZOLu, a jednocześnie posługują wśród chorych.

Wizyta w jeleniogórskim ZOLu była również okazją do zwiedzenia Rehabilitacji ambulatoryjnej, która działa także w tej placówce.

Wizyta i spotkanie z podopiecznymi i pracownikami Diecezjalnej Caritas przyniosła wiele radości.

Zakład Opieki Legnica

WTZ Legnica

WTZ Lwówek Śląski

DKE Lwówek Śląski

ZAZ Jelenia Góra

Zakład Opieki Jelenia Góra